- BIBLIOTEKA GRADA BEOGRADA -
Knez Mihailova 56, tel. 2024 012
www.bgb.org.rs
Internet čitaonica
radnim danima od 08:00 - 20:00h
dečije odelenje “Čika Jova Zmaj"
Hilandarska 7, Tel. 3238-631
Internet čitaonica
radnim danima od 08:30-19:30h
Priče o mitovima, utorkom u 12:00h
Škola kreativnog pisanja
sredom u 15:00h
- Biblioteka “Neven” -
Dom Sindikata, I sprat, tel. 3335-285
Ekološka radionica, petkom u 14:00h
Škola šaha, subotom u 12:00h
Škola stripa, utorkom od 18-20h
Mala škola crtanja, sredom u 18:00h
Stari zanati, četvrtkom u 10:00h
Kako napisati scenario, četvrtkom u 18:00h
- BIBLIOTEKA "MILUTIN BOJIĆ" -
Ilija Garašanina 5, tel. 32-42-418
www.milutinbojic.org.rs
Radionica kreativnog pisanja
sredom u 18:00h
PLATO
Ogranak "Novo naselje"
Patrisa Lumumbe 43, tel. 771-280
Kreativna radionica za osnovce, utorkom u 11:00h
Ogranak "Marijana Gregoran"
Salvadora Aljendea 18, tel. 2756-988
Ogranak "Stara Karaburma"
Višnjička 50, tel. 761-244
Igrajmo se i učimo, sredom u 17:00h
Ogranak Kotež
Trajka Grkovića 5
Škola šaha, subotom u 12:00h
u Primorskoj br.22
Kreativne radionice za decu
utorkom i četvrtkom u 11:00h
- BIBLIOTEKA "ĐORĐE JOVANOVIĆ" -
Zmaj Jovina 1, tel. 2623-526
Dečje odeljenje
Studentski trg 19
- BIBLIOTEKA "VUK KARADŽIĆ " -
Bul AVNOJ-abr.152a
Dečije odelenje
Narodnih heroja br.30/2
- BIBLIOTEKA "VUK KARADŽIĆ " -
Bul. kralja Aleksandra 298
Likovna radionica za osnovce
Sredom u 10:45 i 14:00h
Ogranak "Branko Miljković"
u Bulevaru Zorana Đinđića br. 152a
tel. 2697 427
Likovna radionica
sredom od 17:00- 18:30h
četvrtkom u 11:00 i 17:00h
Ogranak "Stanislav Vinaver "
Veljka Dugoševića 18-20
Hoću da naučim, hoću da znam
kreativna radionica, ponedeljkom u 12:00h
- Biblioteka "Jefimija" -
Ustanicka 194
- MZ "LIPOV LAD " -
Bul. kralja Aleksandra 298
- BIBLIOTEKS "VUK KARADŽIĆ" -
Ćirila i Metodija 2
- BIBLIOTEKA "ISIDORA SEKULIĆ" -
Vase Pelagića 33, tel. 651-082
- BIBLIOTEKA "DIMITRIJE TUCOVIĆ" -
Lazarevac, Hilandarska 2, tel. 8122-997
- BIBLIOTEKA "PETAR KOČIĆ" -
Viška 3
Dečje odeljenje "Rastko"
Ogranak "Borislav Pekić"
Gružanska 3
- BIBLIOTEKA "ILIJA GARAŠANIN" -
Bulevar oslobodenja 23, Grocka
ogranak Kaluderica
ogranak Grocka
- MKC "YUBIN" -
Terazije 26, tel. 688-840
www.iccyubin.org
- SKUPŠTINA GRADA BEOGRADA -
Dragoslava Jovanovica 2
- NARODNI MUZEJ U BEOGRADU -
Trg republike 1a
Atrijum, ulaz iz Vasine ulice
tel: 330 60 52
mob.tel. 064/ 8075-031
www.narodnimuzej.rs
edu@narodnimuzej.rs
Dečiji klub - Tin klub Narodnog muzeja
Sto godina srpske umetnosti, Slikarstvo u Srbiji 1850-1950
Remek-dela Narodnog muzeja u Beogradu
Pozivamo te da učestvuješ u programima
u galeriji SANU, ul. Knez Mihajlova 35
19. septembra u 13 časova – deca do 8 godina
19. septembra u 15 časova – deca od 9 do 12 godina
03. oktobra u 13 časova – deca do 8 godina
03. oktobra u 15 časova – deca od 9 do 12 godina
17. oktobra u 13 časova – deca od 9 do 12 godina
17. oktobra u 15 časova – Tin klub za mlade od 13 do 16 godina
Broj mesta ograničen – po 30 polaznika
Molimo te da nam svoj dolazak potvrdiš
telefonom - 3306-052, 3306-071, 064 807-5031
ili elektronskom poštom - edu@narodnimuzej.rs
Galerija fresaka
Cara Urosa 20
- KUĆA ĐURE JAKŠIĆA -
Skadarska 34
- DEČIJI KULTURNI CENTAR BEOGRAD -
Takovska 8,
Tel. 3242-011, 3242-012
fax. 3242-314
www.dkcb.rs
info@dkcb.org.yu
MEĐUNARODNA MANIFESTACIJA
SUSRET DECE EVROPE RADOST EVROPE
«KROZ VASIONU I VEKOVE»
Prvi konkurs za izbor predstavnika Srbije
na gala koncertu
Konkurs je otvoren do 18.maja 2009 Sve informacije o konkursu mogu se naći na veb prezentacijama www.dkcb.rs i www.joyofeurope.rs
Besplatni programi tokom prolećnog raspusta
Od 21. do 25. aprila 2009. godine
KROZ VASIONU I VEKOVE
Programi povodom obeležavanja 130 godina od rođenja naučnika Milutina Milankovića
MUZIČKO-SCENSKI PROGRAM
Otvoreni časovi i radionice “Zašto sam ja ja”
Kreativno-edukativni program usmeren ka razvijanju stvaralačkih i izvođačkih sposobnosti kroz improvizaciju
utorak, 21.04. i četvrtak 23.04. u 16,00 sati – za uzrast od VI do VIII raz. OŠ
u 18,00 sati – za decu predškolskog uzrasta
u 19,00 sati – za uzrast od I do III raz. OŠ
sreda, 22.04. u 16.00 sati – za uzrast od IV do V raz. OŠ
. u 17.45 sati - za decu predškolskog uzrasta
subota, 25.04. u 10.30 sati – za uzrast I,II i III raz. OŠ
u 11.45 sati – za uzrast od IV do V raz.OŠ
Otvoreni časovi i radionice “Igra i ja” koreografske slagalice
Kreativno-edukativni program namenjen deci i mladima sa određenim predznanjem
sreda, 22.04. u 19,00 sati – za uzrast od VIII raz. OŠ do IV raz. SŠ
subota, 25.04. u 13,30 sati – za uzrast od VIII raz. OŠ do IV raz. SŠ
OTVORENA MUZIČKA IGRAONICA
Za decu uzrasta od 3 do 7 godina
Ponedeljak, 20. aprila i četvrtak, 24. aprila, od 10 sati
PROGRAM JEZIČKE KULTURE
TVOJE PRIČE NA TEBE LIČE - Kostim u funkciji priče
Literarna radionica
Od utorka, 21. aprila do petka, 24. aprila, od 11 sati
PROGRAM LIKOVNE I VIZUELNE KULTURE
OTVORENI ATELJE ZA PRIMENJENU UMETNOST – KREATIVNA RECIKLAŽA
Radionica izrade odevnih predmeta od recikliranih materijala
Od utorka do petka, 21-24. aprila, od 17-20 sati
NAUČNO-POPULARNI PROGRAM
TAJNE LETENJA
PRIMENJENA FIZIKA I BIOLOGIJA - SAZNAJ KAKO LETE PTICE I SISARI
Realizatori programa: Dečji kulturni centar Beograd i Mladi istraživači Beograda
Utorak, 21. aprila, od 11.00 do 14.30, Dečji kulturni centar Beograd
Sreda, 22. aprila, od 9.30 do 14.30, Veliko ratno ostrvo
Četvrtak, 23. aprila, od 9.00 do 12.00, Dečji kulturni centar Beograd
Petak, 24. aprila, od 10.00 do 18.00, Sremski Karlovci i Fruška Gora
Subota, 25. aprila 11.00 do14.30, Dečji kulturni centar Beograd
MALA ŠKOLA PČELARSTVA I ZDRAVE ISHRANE
Sve o pčelama, pčelarstv, medu, korišćenju meda u zdravoj ishrani, kozmetici i lečenju,
obeležavanje Dana planete Zemlje
Realizatori programa: Dečji kulturni centar Beograd, Mladi istraživači Beograda i
Savez pčelarskih organizacija Srbije
Utorak, 21. aprila, od 12.30 do 14.30, Dečji kulturni centar Beograd
Sreda, 22. aprila, od 12.30 do 14.00, Dečji kulturni centar Beograd
Četvrtak, 23. aprila, od 12.30 do 14.30, Dečji kulturni centar Beograd
Petak, 24. aprila, od 10.00 do 18.00, Sremski Karlovci i Fruška Gora
Subota, 25. aprila, od 11.00 do 14.30, Dečji kulturni centar Beograd
RAZVOJNO-PSIHOLOŠKI PROGRAM
RAZVOJNO SAVETOVALIŠTE
Namenjeno roditeljima i deci
Savetovalište vodi pedagog Ljubica Kondžić Popović
Ponedeljak, od 16 do 18 sati
RAZVOJNO SAVETOVALIŠTE
Namenjeno mladima i roditeljima
Savetovalište vodi dr Dušan Marković
Četvrtak, 26. mart, od 17 do 19 sati
PROGRAM JEZIČKE KULTURE
GOVORNA KULTURA
PROGRAM LIKOVNE I VIZUELNE KULTURE
MEĐUNARODNI LIKOVNI KONKURS «RADOST EVROPE»
Otvoren je do 15. jula 2009. godine
Pravo učešća imaju sva deca sveta uzrasta
od 5 do 18 godina
MEĐUNARODNI FOTOGRAFSKI KONKURS
«NASLEĐE KROZ MOJ OBJEKTIV»
Pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture
Glavni organizator konkursa je Savet Evrope
Otvoren je do 10. maja 2009. godine
Pravo učešća imaju mladi do 21 godine
KONKURS
Deca kompozitori - FEDEMUS 2009
Od nedelje 15. marta
Za učenike osnovnih škola Srbije uzrasta od 7 - 15 godina
i za učenike srednjih škola uzrasta od 16 - 20 godina.
Koordinator i muzički urednik
Mirjana Miličić-Prokić
Atrium
PING- PONG
Mala škola stonog tenisa
Uzrast: od 7 do 15 godina
ponedeljak, sreda, petak, od 19:30 sati,
Klub čitalaca
Biblioteka
GOVORI JASNO, GOVORI GLASNO
Govorna kultura – škola besedništva
Četvrtak u 12 sati
MUZIČKA IGRAONICA
Ponedeljak, četvrtak i subota od 10,00 sati
Sreda od 16.00 sati
Muzički studio
RAZVOJNO SAVETOVALIŠTE
Namenjeno roditeljima deci i mladima
Savetovalište vodi pedagog Ljubica Kondžić Popović
ponedeljak, 16 do 18 sati
Soba 201
RAZVOJNO SAVETOVALIŠTE
Namenjeno roditeljima deci i mladima
Savetovalište vodi Dr. Dušan Marković
četvrtak, 17 do 19 sati
Soba 201
ENGLESKI S TIMOTI BAJFORDOM
Sreda od 9 i od 15 sati
Subota od 10 sati
Soba 302
RADIONICA STRIPA
Radost Evrope ne prestaje i kad odu gosti
Subota od 10 sati
Zelena sala
RADIONICA ANIMIRANOG FILMA
Subota od 10 do 14 sati
soba 406
FILMSKA RADIONICA
Namenjeno mladima od 12 do 18 godina
Subota od 11 sati
soba 101
NOVINARSKA RADIONICA
Namenjeno mladima od 12 do 18 godina
Subota, od 12.30 sati
Dečija galerija
KONKURS ZA IZLAGANJE U DEČJOJ GALERIJI
Konkurs je otvoren do 1. juna 2009. godine
Pravo učešća imaju predškolske ustanove, škole,
likovni ateljei i pojedinci, uzrasta od 5 do 18 godina
STALNE GRUPE/KREATIVNE RADIONICE DEČJEG KULTURNOG CENTRA BEOGRAD:
Muzička igraonica, Atelje za primenjenu umetnost, Atelje za likovnu umetnost,
Studio za džez i modernu igru, Baletski studio, Dramski studio
PROGRAM EDUKACIJE ODRASLIH
KNJIŽARA ,,MAMUT''
Sremska br.2
PREZENTACIJA RADA ATELJEA I STUDIJA DKCB-A
- Ko je bio najvredniji ove godine?
U saradnji sa izdavačkom kućom „Mono i Manjana pres“
Nedelja, 21. decembra, u 13 sati,
- OŠ "SKADARLIJA" -
Francuska br.26
Zimska škola avio modelarstva - sobni modeli
od ponedeljka 5. jan. do petka 16. jan. od 9:00 - 12:00h
- AMERIČKI KUTAK -
Dom omladine, Makedonska 22
tel. 3227 694
www.americancorners-sam.net
Game time for kids
ponedeljak u 17:00h
- BAKINE PRIČE -
Bulevar umetnosti 27
tel. 2162 423
www.bakineprice.com
- Petar Pan ženski petko
subota, 21. mart u 17:00h
- Jagodica bobica i zločasti klovn
nedelja, 22. mart u 17:00h
- STUDENTSKI KULTURNI CENTAR -
Kralja Milana 48, tel. 3602-011
www.skc.org.rs
- DOM KULTURE STUDENTSKI GRAD -
Bulevar Zorana Đinđića 179, tel. 2691-442
www.dksg.rs
Škola crtanja i slikanja
za uzrast od 4 - 14 godina.
Radionicu vodi Jelena Trajković i gostujući umetnici
- subotom - 14:00h
- nedeljom - 9:00h
- PRIJATELJI DECE ZVEZDARE -
Bul. Kralja Aleksandra 77
tel. 2424 908
- MUZEJ AUTOMOBILA -
Majke Jevrosime 30
Stalna izložbena postavka starih automobila.
- DOM SINDIKATA -
Trg Nikole Pašića 5
tel. 323-4849
www.domsindikata.com
www.dds.co.rs
Zimski raspust na Pašićevom trgu!
četvrtak 1.jan. do utorka 20. jan.
- DOM OMLADINE BEOGRADA -
Makedonska 22
Tel: 3220-127
www.domomladine.org
- KULTURNI CENTAR BEOGRADA -
Knez Mihailova 6, tel. 2621-469
www.kcb.org.rs
- KULTURNI CENTAR "ČUKARICA" -
Turgenjevljeva 5, Banovo brdo
tel. 3552-678, 3541-192
- Beletart - 17:00h
- English for children - 18:00h
- Igra mladosti - 20:00h
Stalni programi:
Studio lepih umetnosti-Studio plesa,
Baletski studio, Likovni atelje, Studio glume,
Plesni studio, Strip i ilustracija, Studio za sport i rekreaciju
- CENTAR ZA KULTURU "STARI GRAD" -
Kapetan Mišina 6a, tel: 2 639 639
www.centarstag.org
- RUSKI CENTAR ZA NAUKU I KULTURU - "Руски дом" Beograd-
Ruski dom u Beogradu
Kraljice Natalije 33, tel. 2641-351
www.ruskidom.rs/pages_sr/ord.htm
- ZAVOD ZA PROUČAVANJE KULTURNOG RAZVITKA -
ul.Rige od Fere 4, tel. 063 812 7340
- MANAKOVA KUĆA -
Gavrila Principa br. 5
Telefon: 011/3036114
Ako vas zanima:
U Manakovoj kući se održavaju kursevi keramike I ručnog tkanja.
Kurs keramike traje četiri meseca, a kurs ručnog tkanja tri meseca. Početak je predviđen za oktobar.
Cene kurseva:
· Kurs keramike: 232 € (58 € mesecno)
· Kurs ručnog tkanja: 165 € (55 € mesecno).
| POZORIŠNE PREDSTAVE | FILMOVI | DOGAĐAJI | SPORT I REKREACIJA |
| IZLOŽBE | PRIRODA | KNJIGA NEDELJE | PLANETARIJUM | ZABAVA |
vrh strane